  • TL4100AF120QG
TL4100AF120QG
advertisement
Manufacturer No:
TL4100AF120QG
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-TL4100AF120QG
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
TL4100AF120QG
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL4100AF120QG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Edge
  • Mounting Type
    Edge Mount, Right Angle
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    TL4100
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating
    50mA
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Actuator Type
    Rectangular Button
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Throw Configuration
    SPST
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Mechanical Life
    1,000,000 Cycles
  • Switch Type
    KEYPAD SWITCH
  • Operating Force
    120gf
  • Actuator Orientation
    Side Actuated
  • Outline
    6.20mm x 2.50mm
  • Contact Rating @ Voltage
    0.05A @ 12VDC
  • Switch Travel
    0.15mm
  • Actuator Length, Right Angle
    2.00mm