  • TLM2AER013FTD
TLM2AER013FTD
advertisement
Manufacturer No:
TLM2AER013FTD
HK JDW NO:
792-TLM2AER013FTD
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TLM2AER013FTD
Description:
TLM, CGS Series, Metal Foil, 13mOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLM2AER013FTD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TLM, CGS
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    13mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm