  • TLR2BWDTD6L00F50
TLR2BWDTD6L00F50
advertisement
Manufacturer No:
TLR2BWDTD6L00F50
HK JDW NO:
430-TLR2BWDTD6L00F50
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TLR Series, Metal Element, 6mOhm, 1W, ±1%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
TLR2BWDTD6L00F50
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6mOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    1W
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL STRIP
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.032 0.81mm