  • TLZ20B-GS18
TLZ20B-GS18
advertisement
Manufacturer No:
TLZ20B-GS18
HK JDW NO:
884-TLZ20B-GS18
Datasheet:
TLZ20B-GS18
Description:
28Ohm 20V 40nA @ 17.7V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
TLZ20B-GS18
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    28Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40nA @ 17.7V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Impedance-Max
    28Ohm
  • Zener Voltage
    20V
  • Voltage Tolerance
    3%