  • TLZ27C-GS18
TLZ27C-GS18
advertisement
Manufacturer No:
TLZ27C-GS18
HK JDW NO:
884-TLZ27C-GS18
Datasheet:
TLZ27C-GS18
Description:
45Ohm 27V 40nA @ 24.3V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
TLZ27C-GS18
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40nA @ 24.3V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Impedance-Max
    45Ohm
  • Zener Voltage
    27V
  • Voltage Tolerance
    3%
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    45Ohm