  • TLZ2V7-GS08
TLZ2V7-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TLZ2V7-GS08
HK JDW NO:
884-TLZ2V7-GS08
Datasheet:
TLZ2V7-GS08
Description:
100Ohms 2.7V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
TLZ2V7-GS08
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Supplier Device Package
    SOD-80 MiniMELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2004
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    100Ohm
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    100Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.7V
  • Zener Voltage
    2.7V