  • TLZ33D-GS08
TLZ33D-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TLZ33D-GS08
HK JDW NO:
884-TLZ33D-GS08
Datasheet:
TLZ33D-GS08
Description:
65Ohm 33V 40nA @ 29.9V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Quantity:
In Stock : 12368
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TLZ33D-GS08
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2015
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    65Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40nA @ 29.9V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Impedance-Max
    65Ohm
  • Zener Voltage
    33V
  • Voltage Tolerance
    3%