  • TM3D107K6R3EBA
TM3D107K6R3EBA
advertisement
Manufacturer No:
TM3D107K6R3EBA
HK JDW NO:
874-TM3D107K6R3EBA
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TM3D107K6R3EBA
Purchasing and Inquiry
TM3D107K6R3EBA Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 140mOhm, also referred to as internal resistance.
TM3D107K6R3EBA Features
TM3D107K6R3EBA Applications
There are a lot of Vishay Sprague TM3D107K6R3EBA applications of tantalum capacitors.
  • ABS
  • Consumer
  • Military / aerospace
  • Avionics,
  • General low power DC/DC and LDO
  • Automotive ECU
  • General purpose
  • Telecom infrastructure
Step5Bar-code shipping tag
TM3D107K6R3EBA
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    100μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm