  • TM3E227K004LBA
TM3E227K004LBA
advertisement
Manufacturer No:
TM3E227K004LBA
HK JDW NO:
874-TM3E227K004LBA
Datasheet:
TM3E227K004LBA
Purchasing and Inquiry
TM3E227K004LBA Overview
TM3E227K004LBA Features
TM3E227K004LBA Applications
There are a lot of Vishay Sprague TM3E227K004LBA applications of tantalum capacitors.
  • General purpose
  • Avionics,
  • Military / aerospace
  • Airbag systems
  • General purpose
  • Industrial control units
  • ABS
  • Automotive ECU
  • Consumer
  • General low power DC/DC and LDO
Step5Bar-code shipping tag
TM3E227K004LBA
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    220μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C