  • TMOV14RP130ML2T7
TMOV14RP130ML2T7
advertisement
Manufacturer No:
TMOV14RP130ML2T7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-TMOV14RP130ML2T7
Package:
Disc 14mm 3-Lead
Datasheet:
TMOV14RP130ML2T7
Step5Bar-code shipping tag
TMOV14RP130ML2T7
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm 3-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    iTMOV®
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Thermally Protected
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1nF
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Voltage - Rated AC
    130V
  • Max Voltage Rating (AC)
    130V
  • Max Voltage Rating (DC)
    170V
  • Clamping Voltage
    340V
  • Capacitance @ Frequency
    1000pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    225.5V
  • Energy
    50J
  • Varistor Voltage (Min)
    184.5V
  • Varistor Voltage (Typ)
    205V
  • Varistor Voltage
    205V
  • Diameter
    14mm