  • TMOV20RP320EL4B1
TMOV20RP320EL4B1
advertisement
Manufacturer No:
TMOV20RP320EL4B1
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-TMOV20RP320EL4B1
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
TMOV20RP320EL4B1
Step5Bar-code shipping tag
TMOV20RP320EL4B1
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance @ Frequency
    750pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    561V
  • Energy
    270J
  • Varistor Voltage (Min)
    459V
  • Varistor Voltage (Typ)
    510V
  • Maximum AC Volts
    320V
  • Maximum DC Volts
    420V