  • TMS320LC543PZ2-40
TMS320LC543PZ2-40
advertisement
Manufacturer No:
TMS320LC543PZ2-40
HK JDW NO:
815-TMS320LC543PZ2-40
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm 4kB CPLD TMS320C54x Series 320LC543 100 Pin 40MHz 3.3V 100-LQFP
Quantity:
In Stock : 360
Step5Bar-code shipping tag
TMS320LC543PZ2-40
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TC
  • Packaging
    Tray
  • Series
    TMS320C54x
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    100
  • Type
    Fixed Point
  • HTS Code
  • Subcategory
    Digital Signal Processors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    40MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    320LC543
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Interface
    BSP, TDM
    16
  • On Chip Program ROM Width
    YES
  • Integrated Cache
    NO
  • Voltage - I/O
    3.30V
  • Number of Timers
    1
  • ROM Programmability
    MROM
  • Number of External Interrupts
    5
    MULTIPLE
  • On Chip Data RAM Width
  • Length
    14mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm