  • TNPU1206237KAZEN00
TNPU1206237KAZEN00
advertisement
Manufacturer No:
TNPU1206237KAZEN00
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPU1206237KAZEN00
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPU1206237KAZEN00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TNPU
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    237kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm