  • TNPW040215K4BYEP
TNPW040215K4BYEP
advertisement
Manufacturer No:
TNPW040215K4BYEP
HK JDW NO:
873-TNPW040215K4BYEP
Datasheet:
TNPW040215K4BYEP
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 15.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW040215K4BYEP
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    15.4kOhms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm