  • TNPW04021K42BHED
TNPW04021K42BHED
advertisement
Manufacturer No:
TNPW04021K42BHED
HK JDW NO:
873-TNPW04021K42BHED
Datasheet:
TNPW04021K42BHED
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.42kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW04021K42BHED
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.42kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm