  • TNPW060310K5DHTA
TNPW060310K5DHTA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW060310K5DHTA
HK JDW NO:
873-TNPW060310K5DHTA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TNPW060310K5DHTA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 10.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW060310K5DHTA
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    10.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm