  • TNPW060319K6BEEN
TNPW060319K6BEEN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW060319K6BEEN
HK JDW NO:
873-TNPW060319K6BEEN
Datasheet:
TNPW060319K6BEEN
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 84
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TNPW060319K6BEEN
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    19.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    850μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm