  • TNPW060369K8BETA
TNPW060369K8BETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW060369K8BETA
HK JDW NO:
873-TNPW060369K8BETA
Datasheet:
TNPW060369K8BETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 69.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW060369K8BETA
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    69.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    838.2μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%