  • TNPW060386K6BHEA
TNPW060386K6BHEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW060386K6BHEA
HK JDW NO:
873-TNPW060386K6BHEA
Datasheet:
TNPW060386K6BHEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 86.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW060386K6BHEA
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    86.6kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%