  • TNPW0805100RFETY
TNPW0805100RFETY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805100RFETY
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TNPW0805100RFETY
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 100Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805100RFETY
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW