  • TNPW0805511RFEEA
TNPW0805511RFEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805511RFEEA
HK JDW NO:
873-TNPW0805511RFEEA
Datasheet:
TNPW0805511RFEEA
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805511RFEEA
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    511Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm