  • TNPW0805909RBETA
TNPW0805909RBETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805909RBETA
HK JDW NO:
873-TNPW0805909RBETA
Datasheet:
TNPW0805909RBETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 909Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805909RBETA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    0805
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    909Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm