  • TNPW080595R3BETA
TNPW080595R3BETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW080595R3BETA
HK JDW NO:
873-TNPW080595R3BETA
Datasheet:
TNPW080595R3BETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 95.3Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW080595R3BETA
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    95.3Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%