  • TNPW120622K0FHEA
TNPW120622K0FHEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW120622K0FHEA
HK JDW NO:
873-TNPW120622K0FHEA
Datasheet:
TNPW120622K0FHEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 22kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW120622K0FHEA
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    22kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2mm