  • TNPW12062K21BHEA
TNPW12062K21BHEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW12062K21BHEA
HK JDW NO:
873-TNPW12062K21BHEA
Datasheet:
TNPW12062K21BHEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW12062K21BHEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.21kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm