  • TNPW1206510RBETY
TNPW1206510RBETY
advertisement
Manufacturer No:
TNPW1206510RBETY
HK JDW NO:
873-TNPW1206510RBETY
Datasheet:
TNPW1206510RBETY
Description:
TNPW Series, Thin Film, 510Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW1206510RBETY
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    510Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm