  • TNPW12066K81FEEA
TNPW12066K81FEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW12066K81FEEA
HK JDW NO:
873-TNPW12066K81FEEA
Datasheet:
TNPW12066K81FEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 6.81kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW12066K81FEEA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm