  • TNPW121040K2BECN
TNPW121040K2BECN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW121040K2BECN
HK JDW NO:
873-TNPW121040K2BECN
Datasheet:
TNPW121040K2BECN
Step5Bar-code shipping tag
TNPW121040K2BECN
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    40.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm