  • TPS-12-10W
TPS-12-10W
advertisement
Manufacturer No:
TPS-12-10W
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
HK JDW NO:
857-TPS-12-10W
Package:
Cell (36)
Datasheet:
Description:
10W 12V SOLAR PANEL - 12.8 X 12.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPS-12-10W
  • Package / Case
    Cell (36)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    TPS-W
  • Size / Dimension
    13.937Lx12.520W x 0.709 H 354.00mmx318.00mmx18.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Monocrystalline
  • Voltage @ Pmpp
    17.85V
  • Power (Watts) - Max
    10W
  • Current @ Pmpp
    620mA
  • Voltage - Open Circuit
    21.95V
  • Current - Short Circuit (Isc)
    690mA