  • TPS3850G33DRCR
TPS3850G33DRCR
advertisement
Manufacturer No:
TPS3850G33DRCR
HK JDW NO:
815-TPS3850G33DRCR
Package:
10-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
3.3V 10 Terminals TPS3850G33 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 9141
Step5Bar-code shipping tag
TPS3850G33DRCR
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-VFDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    10
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    TPS3850G33
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6.5V
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.3V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    Adjustable/Selectable
  • Height
    1mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm