  • TPS3851G30EDRBR
TPS3851G30EDRBR
advertisement
Manufacturer No:
TPS3851G30EDRBR
HK JDW NO:
815-TPS3851G30EDRBR
Description:
5V 8 Terminals TPS3851G30 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 5151
Step5Bar-code shipping tag
TPS3851G30EDRBR
  • Voltage - Threshold
    3V
  • Height
    1mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm
  • Thickness
    880μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • JESD-609 Code
    e4
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    THRESHOLD VOLTAGE IS 3.0V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    TPS3851G30
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6.5V