  • TPS3851H30EQDRBRQ1
TPS3851H30EQDRBRQ1
advertisement
Manufacturer No:
TPS3851H30EQDRBRQ1
HK JDW NO:
815-TPS3851H30EQDRBRQ1
Description:
5V 8 Terminals TPS3851H30 Voltage supervisor Automotive, AEC-Q100 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 2843
Step5Bar-code shipping tag
TPS3851H30EQDRBRQ1
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • JESD-609 Code
    e3
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    THRESHOLD VOLTAGE IS 3.0V
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    TPS3851H30
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6.5V
  • Voltage - Threshold
    3V
  • Height
    1mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm