  • TPS61097-33EVM-498
TPS61097-33EVM-498
advertisement
Manufacturer No:
TPS61097-33EVM-498
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TPS61097-33EVM-498
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPS61097-33EVM-498
  • Package / Case
    Module
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    TPS61097
  • Voltage - Input
    0.9V~5.5V
  • Current - Output
    220mA
  • Voltage - Output
    3.3V