  • TPSMB43A
TPSMB43A
advertisement
Manufacturer No:
TPSMB43A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-TPSMB43A
Datasheet:
TPSMB43A
Description:
Quantity:
In Stock : 14600
Step5Bar-code shipping tag
TPSMB43A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TPSMB43A .
    18 Weeks
  • Mount
    DO-214AA, SMB
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TPSMB
  • Published
    2014
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
    30
  • Operating Supply Voltage
    26.8V
  • Polarity
    Unidirectional
  • Configuration
    SINGLE
  • Leakage Current
    1μA
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    59.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    36.8V
  • Peak Pulse Current
    10.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    36.8V
  • Max Surge Current
    100A
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    43V
  • Reverse Breakdown Voltage
    40.9V