  • TPSMB45A-VR
TPSMB45A-VR
advertisement
Manufacturer No:
TPSMB45A-VR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-TPSMB45A-VR
Datasheet:
TPSMB45A-VR
Description:
Quantity:
In Stock : 3615
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TPSMB45A-VR
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TPSMB-VR
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-J2
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    72.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    45V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    45V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    600W