  • TPY25T04S0062
TPY25T04S0062
advertisement
Manufacturer No:
TPY25T04S0062
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
HK JDW NO:
603-TPY25T04S0062
Package:
Datasheet:
Description:
TWEETER, 25 MM, FABRIC DOME, TUR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPY25T04S0062
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Cloth
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    2.559Dia 65.00mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Eyelet(s)
  • Type
    Tweeter
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    4.03Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    825.2Hz
  • Frequency Range
    800Hz~20kHz
  • Power - Rated
    50W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    89.00
  • Efficiency - Type
    Half Space Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    1W/1M
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm