  • TR1/6125TD1-R
TR1/6125TD1-R
advertisement
Manufacturer No:
TR1/6125TD1-R
HK JDW NO:
255-TR1/6125TD1-R
Package:
2-SMD, Square End Block
Datasheet:
TR1/6125TD1-R
Description:
Quantity:
In Stock : 9421
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR1/6125TD1-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    2.88
  • DC Cold Resistance
    0.168Ohms
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, Square End Block
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BRICK 6125TD
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.107W x 0.107 H 6.10mmx2.72mmx2.72mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    60V