  • TRE25R050-A-11E02 VI
TRE25R050-A-11E02 VI
advertisement
Manufacturer No:
TRE25R050-A-11E02 VI
HK JDW NO:
136-TRE25R050-A-11E02 VI
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TRE25R050-A-11E02 VI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Weight
    0.309lb 140.0g
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    TRE25R (25W)
  • Size / Dimension
    2.80Lx1.30W x 2.22 H 71.0mmx33.0mmx56.4mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    48 1.22m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max