  • TS-1500-112A
TS-1500-112A
advertisement
Manufacturer No:
TS-1500-112A
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-TS-1500-112A
Package:
200
Datasheet:
TS-1500-112A
Description:
INVERTER 12VDC 1.5KW 2 OUTLET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS-1500-112A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis, Panel, Screw
  • Package / Case
    200
  • Series
    TS-1500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Inverter
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input
    12VDC
  • Output Power
    1.5kW
  • Voltage - Output
    110VAC
  • Size
    16.54Lx8.66W x 3.46 H 420.0mmx220.0mmx88.0mm
  • Region Utilized
    North America
  • Input Current
    150A
  • AC Outlets
    2
  • Connector - AC Output
    NEMA 5-15R
  • Nominal Input Voltage (DC)
    12V
  • Connector - Voltage Input
    Terminals
  • Remote Capability
    No
  • Power - Output Surge
    3kW
  • Height
    419.1mm
  • Length
    220.98mm
  • Width
    88.9mm