  • TS3316-1R5M
TS3316-1R5M
advertisement
Manufacturer No:
TS3316-1R5M
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-TS3316-1R5M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TS3316-1R5M
Description:
TS3316-1R5M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS3316-1R5M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TS3316
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.394W 12.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.5A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    22mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    110MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm