  • TSM025NB04CR RLG
TSM025NB04CR RLG
advertisement
Manufacturer No:
TSM025NB04CR RLG
HK JDW NO:
799-TSM025NB04CR RLG
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
TSM025NB04CR RLG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 2.5m Ω @ 24A, 10V ±20V 7150pF @ 20V 113nC @ 10V 40V 8-PowerTDFN
Quantity:
In Stock : 3004
Step5Bar-code shipping tag
TSM025NB04CR RLG
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    3.1W Ta 136W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    2.5m Ω @ 24A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    7150pF @ 20V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    24A Ta 161A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    113nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    40V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V