  • TSM026NA03CR RLG
TSM026NA03CR RLG
advertisement
Manufacturer No:
TSM026NA03CR RLG
HK JDW NO:
799-TSM026NA03CR RLG
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
TSM026NA03CR RLG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Digi-Reel® 2.6m Ω @ 24A, 10V ±20V 2540pF @ 15V 41nC @ 10V 30V 8-PowerTDFN
Quantity:
In Stock : 2811
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSM026NA03CR RLG
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Part Status
    Not For New Designs
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    125W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    2.6m Ω @ 24A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2540pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    168A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    41nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V