  • TSM13N50ACI C0G
TSM13N50ACI C0G
advertisement
Manufacturer No:
TSM13N50ACI C0G
HK JDW NO:
799-TSM13N50ACI C0G
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 480m Ω @ 6.5A, 10V ±30V 1965pF @ 25V 31nC @ 10V 500V TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Quantity:
In Stock : 1847
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSM13N50ACI C0G
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Power Dissipation-Max
    52W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    480m Ω @ 6.5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1965pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    13A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    31nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    500V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V