  • TTL-232RG-VREG3V3-WE
TTL-232RG-VREG3V3-WE
advertisement
Manufacturer No:
TTL-232RG-VREG3V3-WE
Manufacturer:
FTDI
HK JDW NO:
350-TTL-232RG-VREG3V3-WE
Package:
Description:
Cable; Assembly; Usb-uart W/leds; 6 Cond.; 24AWG; 3.3V Ttl; 250MA; Usb-a; Wire End
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TTL-232RG-VREG3V3-WE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mount
    Cable
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    USBmadeEZ-UART
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    USB
  • Color
    Black
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    3.3V
  • Contact Finish - Mating
    NOT SPECIFIED
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    250mA
  • Number of Conductors
    6
  • Output Type
    TTL
  • Number of Channels
    1
  • Interface
    Serial, UART, USB
  • Cable Length
    1.8m
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Usage
    USB to TTL Serial 3.3V