  • TUM10J2K7E
TUM10J2K7E
advertisement
Manufacturer No:
TUM10J2K7E
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TUM10J2K7E
Package:
Axial
Datasheet:
TUM10J2K7E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TUM10J2K7E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    TUM
  • Size / Dimension
    0.394 x 0.354 Rectangularx1.929L 10.00mmx9.00mmx49.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Construction
    Flameproof
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    35mm
  • Working Voltage
    750V
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    9mm