  • TV02W800-HF
TV02W800-HF
advertisement
Manufacturer No:
TV02W800-HF
HK JDW NO:
186-TV02W800-HF
Package:
SOD-123
Datasheet:
TV02W800-HF
Step5Bar-code shipping tag
TV02W800-HF
    Select All
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.55A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    129V
  • Reverse Standoff Voltage
    80V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    88.8V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2011
  • JESD-609 Code
    e3
    Zener
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Max Power Dissipation
    1kW
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Power - Peak Pulse
    200W