  • TV15C5V0J-G
TV15C5V0J-G
advertisement
Manufacturer No:
TV15C5V0J-G
HK JDW NO:
186-TV15C5V0J-G
Datasheet:
TV15C5V0J-G
Step5Bar-code shipping tag
TV15C5V0J-G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Polarity
    Unidirectional
  • Voltage - Breakdown (Min)
    6.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    9.2V
  • Peak Pulse Current
    163.04A
  • Reverse Standoff Voltage
    5V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW