  • TWAA336M075SBSZ0000
TWAA336M075SBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TWAA336M075SBSZ0000
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TWAA336M075SBSZ0000
Package:
Datasheet:
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TWAA336M075SBSZ0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TWA
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TRAY
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39006
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    75V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    630mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    2500 mΩ
  • Diameter
    5.56mm
  • Length
    11.51mm