  • TWM3J330
TWM3J330
advertisement
Manufacturer No:
TWM3J330
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TWM3J330
Package:
Radial
Datasheet:
TWM3J330
Description:
FIXED RESISTOR, 330Ohm, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TWM3J330
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TWM3J330 .
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TWM
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.354W 12.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Pitch
    5mm
  • Size Code
    4935
  • Height
    26.0096mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm