  • TXL 100-0534TI
TXL 100-0534TI
advertisement
Manufacturer No:
TXL 100-0534TI
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-TXL 100-0534TI
Package:
Datasheet:
TXL 100-0534TI
Description:
Quantity:
In Stock : 9667
Step5Bar-code shipping tag
TXL 100-0534TI
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    TXL 100 (100W)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    7.80Lx3.74W x 1.50 H 198.1mmx95.0mmx38.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    156W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MXMA-X9
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    12A 4A 2A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~375VDC
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Total Power Output-Max
    100W
  • Voltage - Output 3
    24V